Co nám děti povídaly 

Paní učitelka ukazuje Tomáškovi obrázek mrkve a ptá se, co je to? Tomík váhá. Paní učitelka napovídá: "Papá to králíček!" a v tom Tomík pohotově: "A tatínek taky!!!"

 

 

Nelča vypravovala, jak jezdí na lyžích a nejlíp jí jde "salon". (slalom)

Paní učitelka se ptá dětí, co to jsou červánky a Kája odpovídá: " to jsou takoví červi :) "

Paní učitelka ukazuje dětem jeřabiny na větvičce a ptá se: " Co je to?" a Martička odpovídá: " To jsou rajčátka pro ptáčky!" 

Děti se učí o zdraví: Paní učitelka říká: "tohle je jitrocel a ten nám pomůže na kašel" a Matěj pohotově reaguje: "na kašel je také dobrý ACC long! "

Martička je po záchodě a myje si ruce. Paní učitelka jí říká, musíš pořádně.. Martička se na chvilku zamyslí a řekne: " ale tohle na ruce nemám  ho*no, to mám bolák!"

Děti se učí o mláďátkách a paní učitelka se ptá, jak se jmenuje mláďátko od lva? a Tomášek pohotově: " Levňátko! "

Dnešní oběd - škubánky s mákem a  Adámek J.  přišel za paní učitelkou a říká: "Mně nechutná ta ztvrdlá bramborová kaše".

Paní učitelka Týna : " postaví se ten, kterému začíná příjmení na CH".  V tom vyskočí (správně) Aleš a Tomášek P. na něj křičí : " ty seš snad CHALEŠ?!!!? :)

Logopedka : " Tak už se vám podařilo č?   Maminka:  " Jojo, namazali jsme tam tu čokoládu". Logopedka :  tak Adámku, řekni č  a Adam na to : " nemám tam tu šokoládu!!"                                                                              

Na logo: Kubo, jaké potřebuješ věci na zimní sport? Kuba: "čepice, rukavice, lyže... pak už neví..."a nohy!!!"

Kubo, jaké znáš květiny? a Kuba: " tulipááán, marcipáán,..."

Co je to mlha? .. Pepa: "bílá nástěnka, co se zjeví na obloze!"

PROČ RODIČE PRACUJÍ? - Vojta: " Aby jsme si mohli v klidu hrát!"... Kuba: " Aby měli hodně penízků a mohli nám něco koupit!" ....  Tomáš: " Aby nedostali padáka!"

Tomášek P. vypráví vtip: " Paní letí letadlem a přijde k ní světluška a říká.."

Paní učitelka se ptá dětí, co je kompost? Odpovědi dětí: Nelinka:"Nudličky!", Soňa: "To jsou takové malé potvůrky". Pepa: "´To je hromada šlupek!" Kuba: "Okurka s dírkou, kam se dávají šlupky."

Jak se jmenuje pán, který spravuje auta? Pepinka : " spravovač"

Během povídání přišla řeč na satelit, tak se ptá paní učitelka, co že to vlastně je?? Adam S. se ujímá slova a odpovídá: "To aby to tady všechno fungovalo".

Při ranním povídání se paní učitelka ptá: "jaké máme dnes počasí?" děti přemýšlí a v tom Aleš vyhrkne: " poloslunce!"

Paní učitelka se ptá Kubíka: "Kubíku, jaký je rozdíl mezi hřibem a muchomůrkou? Kubík pohotově-"hřib můžeme sníst!!..pak chvilku nic a ..."a muchomůrka....má takovýýý malýýý zoubky!"

Jak se jmenuje tatínek hříbátka ? Odpověď 1- Hřib!, odpověď 2- Hřeben! a odpověď 3- Koňák!

Manžel Kobylky je :"Kobyl". A Manžel krávy je "Kravák" a "Kravík".

Při volné hře: Aleš: " já jsem zmutantovanej krokodýl!" a Lenka po chvilince: " a já jsem zmontovaná kočka"

Matýsku, jak se jmenuje tvoje maminka? Matěj neví a paní učitelka se ptá dál: "Matěji, jak tatínek volá na maminku? a Matěj pohotově vyhrkne: "Jdu do prááááce!!!"

Na logopedii: Davídku, kdo je ta paní na obrázku? David: "paní šmikačka" (kadeřnice)

Aleš při rozhovoru s maminkou:Marta neumí vařit, proto sem jídlo musí dovážet!

Nikolka chce na záchod a odchází ze třídy.Paní učitelka ji zastaví a říká: "Nikolko, co musíš, když odcházíš?" ... paní učitelka napoví: "můžu jít ..." a Nikolka pohotově: " ty néééé, jááá!!!"

Při povídání v jídelně: Tommaso: "já budu mít poklad...jakože zááklad!!!" (myslel odklad)

Na eskymácké školce v přírodě zazněla naše "stará loupežnická hymna" a Tomáš: "Tak tu bych tady nečekal".

Marcela kontroluje spáče-nespáče.Vejde do pokoje a říká: "tak ale už ticho!! Tomáš: " to myslíš teď vážně nebo si děláš legraci?"

Vojta má kašel a teplotu a bohužel musí odjet ze školky v přírodě.Marcela si s ním povídá u postele,kašle taky a Vojta: "koukám, že máš taky kašel..To bys měla jet taky domů.Marcela: " tak mě vezmete taky do Prahy?" a Vojta: "ty tady máš děti!  ten kašel nemáš tak hroznej,.. to já to mám na průduškách! (nepotřebuje lékaře, určil si diagnozu sám)

Děti plavou v bazénu a Tomášek M. se  "smiřuje" s tím, že musí taky do vody, ač se mu tam viditelně nechce.Oblečená Libuška ze břehu na něj volá: "tak Tome, už plav, voda je teploučká".Tomáš se na ni podívá  a řekne: " No to si právě jen myslíš!!"

Děti pracují a Lenka na paní učitelku: " podej mi tu trojdvojici".

Tomášek : "Já jsem se rozhodl, že budu boháč.Takže sem teď něco jako vědec a sbírám diamanty!"

Pepča-den před Mikulášem: "Amálka povídala, že čeuti nejsou, že to jsou jen pševlečení lidi. Ale až ona zítra zjistí, že čerti jsou, to bude překvapení!

Tomášek na logopedii: "My jsme taková popletená rodina, zapomínáme, nemáme čas, náš život se hroutí".

P.uč:Libuška: "Vojto, uklízíš? Vojta: " jo..". Libuška: "nezdá se mi.." Vojta: Neboooj!"

Tomášek se ptá maminky,co bude k obědu.Maminka mu odpovídá: "rozpuštěný ptáček.."Tomášek na to:"chudák ptáček!!!"

p. řed.Marcela: Tak co Kubíčku, co jste dneska dělali? Kubík: "učili se a malovali" Marcela:A jakou paní učitelku jste měli?Kubík se celý rozzáří a pohotově říká: "borůůůvku". Marcela: Borůvku?, která to je paní učitelka?Kubík ukáže na paní učitelku Kristýnu a říká: "támhleta, já totiž nevím, jak se jmenuje".