Telefon do MŠ : 241 400 677

AKTUALITY

Je 11:30 a my se valíme do autobusu. Příjezd plánujeme na přibližně   14:30. Kdyby něco..tel : Marcela 774131061:)

 

Tak a my máme za sebou další a teď už i poslední celý den. A že to byla teda jízda!!

Hned po probuzení a zjištění, že tygr je stále v kleci, nás čekala snídaně. Potom jsme ještě zpětně vše zaznamenali do deníků  a vyrazilo se ven. Trasa byla značená „bramborkama“ ( fáborkama :)) a bylo celkem 10 stanovišť, na kterých byla potřeba plnit úkoly. A  něco nebylo úplně snadné!!. Všichni jsme se však zvládli vrátit zpátky na „základnu“. Hodně nahnuté to bylo se skupinkou dětí paní učitelky Jitky :)fáborek nebyl asi  vidět :).. Ještě, že jsou ty mobily :)  Ten zděšený hlas bych vám přála slyšet:)

Den dětí a zároveň i narozeninový den Daníka jsme oslavili, jak se patří a opravdu si ho užili!

V závěru dne byla megatancovačka, na kterou dorazili i naši kámoši klauni. Tancovalo se opět a zase všude :). V jídelně, na zahradě a  i  na stole…

Potom následovalo velké koupando a před hodinkou teprve zavírali kukadla.

A aby vám nebylo líto, že jste tady nemohli být taky, tak máme pro vás všechny úkol a ten zní :

 „ Zkuste odhadnout, kolik bylo za „cirkusáckou školku v přírodě“, nafoceno fotek :).  Své odhady napište na lístek a předejte zítra u autobusu:)  .  Nezapomeňte se podepsat:)

O tom, že máte úkol, budou Vaše děti vědět, tak nezapomeňte a jděte příkladem :)

Plánujeme příjezd kolem 14:30. Ještě napíšu, až budeme vyjíždět.

Dobrou noc a těšte se :)

P.S  Ta hromada fotek bude samozřejmě k dispozici :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Je tu už nějaký nedočkavec ?????? :)))

 

Tak zpráva z třetího dne je tu!

Dnešek vypadal od rána, že bude pohodový:)……  před chvilkou jsme je uložily do postýlek, kapánek se nám to protáhlo :), ale byl to moc fajn den!!

Dopoledne bylo ve znamení vyrábění , kreslení a volnější hry. Z pískoviště se prohrabali téměř na okraj Prahy.Zítra to prý zkusí dál :) Prolézalo se tunelem, hrál se fočus, trhal se krepák na pidi kousky a následně k lepení obličeje klauna. Výsledek určitě uvidíte ve školce.

Odpoledne jsme měli hlavní úkol! Postavit klec pro tygra, takže sehnat materiál na stavbu.Vyrazilo se tedy do lesa, který není úplně blízko.Malou zastávku jsme měli u rybníčku, kde jsme pozorovali hladinu a občas vyskočila nějaká ta zlatá rybka. To bylo soustředěných obličejů, to prostě nemělo chybu. V jednu chvíli úplné ticho a kamenné výrazy. Moc často se tohle nestává, proto nás to odzbrojilo :)

Další zastávkou byl už les. Objevili jsme tam pár domečků z klacíků, tak jsme se hnedka pustili do stavby dalších. Někdo si s tím dal opravdu pořádnou práci a výsledkem byly parádní (i několikapatrové) domky. Při zpáteční cestě se nám po zádech prohnalo pár kapek, ale než jsme došli k večeři, už zase svítilo sluníčko. Po špagetách Lejla prohlásila, že jestli po nich ještě budeme něco chtít, tak že nám „spadnou únavou pod stůl“. Ha, opak byl však pravdou. Těžko říct, co všechno v těch špagetách bylo, každopádně všichni chytli druhý dech. Prostě to nejsou žádné bábovky.

(Když jsme ještě v Praze plánovali, co a jak tady budeme dělat, myslely jsme, že budeme mrňouse dělit od těch větších mazáků, ale není šance!! To by nám prostě u nich neprošlo! :))

Jejich kolektivní zodpovědnost, že stále nemáme klec na tygra, by jim nedala spát. Po večeři tedy znovu do lesa a pěkně nasbírat klacíky. Při cestě zpátky jsme uslyšeli klaunovu trubku. Běželo se tedy za zvukem. Ten blázen stál na stole a rozhlížel se, kam se mu ztratil ten nezbedný tygr. Fakt s ním měl trápení, ale dnešním večerem, jsme mu pomohli a zaručili se, že mu tygra pohlídáme.Nejsme žádný béčka, prostě se postavila klec, do ní se šoupnul tygr a bylo vymalováno. ..

Dobrou všem a pokud nám chcete něco napsat ( nebo opřipomínkovat) i vy, tak email funguje :)

 

 

 

Druhý den

Tak první noc v našem cirkuse byla úplně pohodová. Probouzendo před osmou a pár jedinců  bylo u snídaně  pěkně „pomačkaných“ :)

 Dopoledne nás navštívil klaun a poprosil nás o pomoc, při hledání jeho kamaráda, který na ulici ztratil boty. Takové velké, oranžové, šněrovací. …Procházeli jsme vesnicí a na konci jsme zahlédli osobu, která nešťastně chodila po cestě. Nejdřív nebylo vůbec jasné, kdo to je. Po pár krocích jsme na to však přišli. Byl to on!   ….- klaun, kterého jsme hledali… a strašlivě plakal. Pár odvážlivců šlo úplně k němu a zeptalo se ho, proč pláče? Klaun se slzami v očích odpověděl, že ztratil své oblíbené boty a bez nich nemůže vystupovat. Byl opravdu moc smutný. Když se ukázalo, že se vlastně nic nestalo a boty mají svého majitele, předvedl nám za to pár „svých kousků“. Dovedl nás na nedaleké hřiště, kde byly houpačky, skluzavka a  spousta dalších věcí.. tak třeba obruče nebo žonglovací balónky.. a dokonce i chůdy!! No to vám byla bžunda!! Někdo spadl na zem jako švestka, ale chtělo to párkrát zkusit a už se frčelo. Svítilo nádherně sluníčko, takže dovádění s vodou byla absolutní jasnačka. Každý od klaunů dostal buřinku, ve které se dá dokonce nosit i voda…. a…. pak třeba na někoho vylít :)  A jestli se ptáte, jak to dopadlo, tak  jednoznačná  a vše vypovídající odpověď  je: „ ani nitka nezůstala suchá!“

Po sladkém obídku alou do postýlek a nabrat sílu na další řádění. Odpoledne nás čekala lesní trasa, která byla opravdu hustě složitá. Mezi stromy byl natažený provázek a poslepu se šlo podle něho- až do cíle, kde byly zavěšené kolíčky. Každý si musel jeden kolíček sundat a nesměl použít ruce :) Každý trasu zvládl na jedničku a někdo s takovou rychlostí, že by si zasloužil i jedničku s hvězdičkou. No, k čemu nám ale bude kolíček? A jeden?  Někdo ho zvládl během vteřiny rozložit na tři dílky, ale furt to byl jen jeden kolíček. Dalším úkolem bylo utrhnout kopřivu, zkusit se nepopálit. Netrvalo dlouho a nápad, že se dá kopřiva utrhnout kolíčkem a tím pádem bez dotknutí, byl venku!!..

Kopřiva se dala vyměnit za kousek gumičky. K čemu asi tak mohla být? No přece k „ motýlku“, aby držel na krku.  Jej, to byla fuška! Ale zároveň skvělá zábava! U večeře bylo nezvyklé ticho, únava byla znát. Teď jsou už všichni v postýlkách a přemýšlí, z čeho nejlépe postavit klec pro tygra, protože to a mnoho dalšího, máme v plánu na zítra. Někdo teda už přemýšlení , podle posledních informací, vzdal a radši jen sní :) 

Dobrou noc všem!!

 

 

První hlášení z Bukové

To, že jsme dojeli v pořádku a cesta byla v pohodě, už víte :)

Vůně rajské nás vítala, ale chuť jsme museli překonat, protože začala „bojovka pro paní učitelky“.

Jak jinak.. kufry vynosit na dvůr a začít rozbalovat, protože většina kufrů nebyla označená. Jako bych u autobusu nenabízela samolepku J.. no bojovka se zvládla , heč!... a frčelo se baštit.

Ti, co znají, už netrpělivě čekali a ptali se, na co si budeme hrát? Koho budeme hledat? A spousta dalších vyřčených otazníků a otázek…

Po krátkém odpočinku se vyrazilo do lesa. Stále jsme téma nevěděli. Cestou do lesa  si  začal  každý vymýšlet, co asi tak bude….   „ Rozhodně loupežníci“- „ nene, to jsme už byli“-  „budeme princezny“ – „no to určitě, já bych princezna nechtěl být“ J

V lese jsme zasoutěžili, zkusili „vyčistit lesní cestu“, ale to byla makačka a tak jsme radši šli dál… Červeně značené stromy nám byly velkou pomocí při motivaci. Jedna paní učitelka si odskočila „ za stromeček“  a  v tu chvíli se  to stalo!... Byla totiž zvědavá ( jak jinak),… co to je za strom?..co to má za  červené kuličky na větvích? Její zvědavost byla tak velká, že se větvičky dotkla a v tu chvíli bylo jasné, co to je za strom! No jasně „ FRŇÁKOVNÍK“ !!!... „ta vypadala“… J

 Jak se lekla, zavolala o pomoc a všichni za ní přiběhli. Jééééé…. a téma letošní Bukové  je venku!! Bude to opravdu pořádný cirkus!!!

 

 

 

 

 

mateřská škola speciální